stopa
PRIHLÁSENIE
Nemáte účet? Registrácia
Zabudli ste heslo?

Kalendár výjazdov ->Spiš 2007 (2007)

Výjazd Spiš 2007

V dňoch 21-22.september sa uskutočnil výjazd Pajero-clubu do Spišskej Novej Vsi.

S miernym oneskorením sme sa zišli pred Levočou. Účasť bola skvelá. Ako som už pred tým avizoval bola rekordná. Prišlo celkovo 22 účastníkov na 14-tich autách. Z toho boli dve Toyoty a jeden Nissan. Ostatné boli Mitsubishi Pajero, Pajero Sport a L200.

Po zvítaní účastníkov v Levoči sme sa hneď vydali  na nďalekú motokrosovú trať, kde sme mali naplánované mierne rozohriatie pred ďalšími prejazdmi. No na naše sklamanie mali motokrosári tréningy a tak sme rovno pokračovali ďalej podľa plánu. Cesty boli jednoduché s krásnym výhľadom na okolitú krajinu. Vďaka výbornému počasiu sme mali možnosť vidieť Spišský hrad ktorý je jedným z najväčších v Európe a v jemnom opare sa nám ukazovala silueta Vysokých Tatier. Prechádzajúc  obcami sme vzbudzovali rešpekt a obdiv u obyvateľov. Napokon, predstavte si 14 áut na ceste ktoré tvoria kolónu dlhú cca 100m a v teréne sa to niekedy aj zdvojnásobilo. No a to  sme už dorazili na ďalšiu plánovanú zastávku -odkalisko miestnej bane v Rudňanoch, kde sme jazdili až do zotmenia. Po ukončení jázd v „odkalisku“  sme sa premiestnili na miesto ubytovania. Privítalo nás príjemné a tiché prostredie a čakal nás výborný guláš. V dobrej debate sme pokračovali až do skorého rána a pospomínali na predošlé výjazdy.

Ráno sme vstávali o 9:00 kde nám zvukovú kulisu robili jelene v  ruji. Po raňajkách sme sa dali na ďalšie prejazdy po okolí. Nakoľko bola ešte ranná rosa, veľmi sa prejavila kvalita pneumatík a jeden z účastníkov tvrdo doplatil na nevhodné obutie, ale hlavne na podcenenie zradného podkladu. Táto nepríjemná udalosť nás trochu zdržala, ale všetci sme boli radi, že si to odniesli „len plechy“. Naša cesta pokračovala opäť na už spomínané odkalisko, kde  sa všetci poriadne vybláznili.

Počas celého výjazdu bola možnosť si vyskúšať jazdu po rôznych povrchoch ,po strmých stúpaniach a klesaniach. Videli sme prekrásnu krajinu a spoznali ďalšiu časť Slovenska. A to je Spiš.

Milanovi ďakujeme za perfektné zorganizovanie a výborný výber rozmanitého terénu. Určite sa do Spišskej Novej Vsi o rok vrátime.

thml.