stopa
PRIHLÁSENIE
Nemáte účet? Registrácia
Zabudli ste heslo?

Kalendár výjazdov ->Tajov 2007 (2007)

December 2007 - Banská Bystrica

Príspevky od účastníkov stretnutia v Banskej Bystrici:

1) Beáta a Peter Čierny, Trnavá Hora (vozidlo Nissan Patrol)


Stretli sme sa 7.12.2007 v Banskej Bystrici v  Tajove na chate Lesák vo večerných hodinách. Všetci sme sa tešili, lebo boli sľúbené husacie a kačacie hody. Po výjazde na Kysuciach to bolo až neuveriteľné, mysleli sme si, že je to žart. No počkali sme na pražákov, ktorý merali takú ďalekú cestu aby sa s nami stretli. Navečerali sme sa a spomínali na predchádzajúce výjazdy. Myslím si, že sa všetci dobre bavili. Debata trvala do neskorých hodín, no nastal čas oddychu, aby boli všetci odpočinutý. Hneď po raňajkách sme dohodli približné termíny výjazdov na rok 2008 a plný očakávania nasadli do svojich lešteniek. Boli krásne lesné cestičky, lúky, blatá v ktorých si každý mohol skúsiť čo ten jeho off road dokáže. Všetci určite budú dlho spomínať na hnojisko ktoré si každý vychutnal prejazdom. V popoludňajších hodinách organizátori výjazdu zavelili do vysielačiek zrýchlený presun na Pršany. Tu si všetci  vyskúšali trial, terén, strmé stúpanie a klesanie, a asi 60cm brod. Myslím si, že každý si prišiel na svoje. Tomášovi a Pepemu by som chcela poďakovať za všetkých zúčastnených za super zorganizovanú akciu a potvrdiť len to, že naozaj sú všetci taký rozumný, že si nepotrebujú niečo dokazovať a naozaj by nenechali nikoho v štichu. Ešte by som spomenula uja Tomáša, ktorý myslí naozaj na všetkých- jeho výrok dňa znel "Každý je zodpovedný za toho čo ide za ním "Ešte raz všetkým ďakujem a tešíme sa na ďalšie stretnutie. Beata a Peter Čierny.

Výjazd Pajero Club Slovakia, Banská Bystrica, 7.-8.12.07.


2) Milan Krucky, Praha (vozidlo Pajero Sport)


Jedním slovem SUPER !!!Menší nedostatek byl asi LESÁK ale i to se vyřešilo :-). Škoda že je Bocian tak malý že by jsme se tam všichni neubytovali ale co s týká prostředí, jídla, personálu - naprosto skvelá volba. To že nebyl sníh se ovlivnit nedalo ale co třeba uspořádat kromňe ,,Koncoročného" třeba i ,, Novoročné " střetnutí v lednu, únoru kdy by teoreticky mňelo být sňehu víc? Sice jsme díky mlze zase nemňeli žádné výhledy na ty úžasné ,,panoramata" ale už jsem si zvykl. Jinak poježďení pohoda a klídek jen doufám že jsem na svých zimních gumičkách připravených do sňehu neďelal na bláťe moc velkou ostudu. Mám z tohoto střetnutí velice dobrý dojem hlavňe co se týká organizace a výberu trasy. Když to nešlo silou tak to šlo ješťe vetší silou no a nebo jsem to zbabele objel :-)))Ale každopádňe bylo vždy řešení a žádný risk. Ješťe jednou bych všem kdo toto střetnutí včetňe večerního bowlingu (kde jsme snad taky neuďelali ostudu) spáchali chťel poďekovat a už se tìšíme na příštì.R.+M.K.

3) Roman Hromník, Trenčín (vozidlo Hyundai Galloper - bratranec Pajera)

Po prvý krát som mal česť Zúčastniť sa výjazdu Pajero Club Slovakia a musím skonštatovať, že po skúsenostiach z tohto výjazdu sa veľmi rád zúčastním aj ďalších výjazdov.  Prvý deň sa niesol v duchu hodnotenia už takmer uplynulého roku 2007, s prezentáciou fotografií a videa z rôznych akcií. Aby dostali zadosť aj ďalšie zmysly okrem zraku a sluchu, dopriali sme si skvelú večeru vo forme kačacích hodov.  Jediná vec, čo sa dá piatkovému večeru vytknúť, je ubytovanie, ktoré bolo na nižšej úrovni a hovorím teraz len za seba, nakoľko nepoznám názor ostatných zúčastnených, ale radšej by som bol ochotný priplatiť si za ubytovanie a nocovať v príjemnejších podmienkach. Úplne nezvládnuté zo strany hotela bolo nočné uzamknutie budovy, bez možnosti dostať sa von alebo dnu, čo nám dosť komplikovalo venčenie nášho Bajta, či ubytovanie priateľov z Prahy, pretože si nechali po príchode batožinu v aute. Cez okno to bolo trochu nepohodlné. S odstupom času to beriem viac ako srandu, aj keď tento hotel svojím známym určite neodporučím. Deň druhý. Po ľahkých raňajkách a odhlásení z izieb sa vonku všetkým rozdali vysielačky a naša kolóna sa vydala cez Banskú Bystricu do cieľovej oblasti. Ohlásená bola nenáročná trasa, ale po večernom vypočutí zážitkov a zhliadnutí video záznamu z posledného výjazdu v Kysuciach som sa tešil na dobrodružstvo. Tentokrát sa však organizátorom podarilo na 100% naplniť ohlásený cieľ a jazdenie bolo skutočne veľmi nenáročné apríjemné, spestrené niekoľkými úsekmi s blatovými zjazdmi a výjazdmi, kde sa dala vyskúšať šoférska offroad zručnosť, kvalita obutia a správanie sa auta v rôznych situáciách.  Vysielačka v každom aute bola skutočne neoceniteľným pomocníkom. Cenné rady skúsenejších jazdcov sa prostredníctvom nej, priamo počas jazdy v teréne, dostávali k všetkým posádkam a značne prispeli k bezpečnosti a neraz aj k dobrej nálade tejto akcie. Verím, že niekoľko účastníkov z tejto akcie odchádzalo bohatších o skúsenosti, ktoré sa im určite hodia aj v budúcnosti. Za zmienku stojí určite aj obedňajší piknik v prírode na zadných dverách prezidentovho L200. Kto mal čím, tak prispel na spolčený stôl, kto nemal čím prispieť, aspoň pomáhal konzumovať tie dobroty, ktoré sa tam nazbierali. Najväčším prekvapením a potešením zároveň bol však pre mňa popoludní záver jazdenia v areáli s trialovou sekciou, vodnou priekopou a strmým výjazdom. Tu sa dalo skutočne vyjazdiť do sýta a vyskúšať aj to, na čo nebol vhodný terén pri doobedňajšom jazdení.  Keď to zhrniem, strávil som večer v spoločnosti príjemných ľudí, vychutnal som si výborné jedlo, za pár hodín som prešiel asi 50 km krásnou krajinou, pojazdil v zaujímavom teréne a šťastne sa vrátil domov.