stopa
PRIHLÁSENIE
Nemáte účet? Registrácia
Zabudli ste heslo?

Kalendár výjazdov ->Banská Bystrica 2011 (2011)

Opäť sme zažili nové pekné dobrodružstvá, s partiou dobrých ľudí ,ktorí sa stretli na spoločnom výjazde Pajero-clubu Slovakia. Tento prvý výjazd v roku 2011 sa konal 5-6.3.2011 t.j. sobota a nedeľa.

Stretli sme sa v sobotu ráno o 9:00 hod. a podľa plánu sme sa o 10:00 hod. vydali na trasu, ktorú sme viac ako mesiac pripravovali a kontrolovali. Počasie a terénny podklad sa z týždňa na týždeň menil a my sme do poslednej chvíle netušili, či bude na cestách sneh, ľad, alebo blato. Preto sme v odporúčaniach na vybavenie vozidla prízvukovali snehové reťaze. Väčšina zúčastnených snehové reťaze nemá a pravdepodobne ani neuvažuje o zaobstaraní si jedného z dôležitých prvkov zimnej výbavy správneho offroaďáka . Uvidíme či sa to zlepší v nasledujúcej zime, kedy sa budeme snažiť zorganizovať zimný výjazd plný snehu. Ale, aby som sa vrátil naspäť k tomu nášmu stretnutiu. Prvé kilometre viedli po lesnej ceste, kde sa striedali štrk, blato a ľad. Naša prvá zástavka v programe ,výjazd na Zadný Japeň, čo je kopec, z ktorého je nádherný výhľad na Krížnu, Majerovu skalu a ďaľšie okolité vrchy. Výjazd na uvedený Japeň sa nezaobišiel bez snehových reťazí a tak sme spravili malú kivadlovku ,aby sme vyviezli tých, ktorí sa na vrchol bez reťazí nemohli dostať. Prezident PCS, Jano F. mal z toho veľkú radosť, lebo po dlhšom čase dosiahol vrchol hneď niekoľkokrát po sebe. Výjazd na Japeň bol mierne náročný a užili sme si blato i veľké zľadovatelé výmole. Po peknej výhliadke a spoločnej fotke sme pokračovali v ceste, kde sme schádzali ďalej smerom do bystrickej doliny, ktorá končí tesne pod Krížnou. Odtiaľ sme traverzovali a po vrstevnici prechádzali pod Kráľovu studňu a potom až na Šturec. Naša cesta ďalej smerovala po hlavnej ceste do Horného Harmanca. Tu sme zabočili opäť na zasneženú a zľadovatelú cestu, ktorá viedla na sedlo Ištvánky. Z Ištvánky sme sa po okraji Kremnických vrchov presunuli na Kordíky a do Tajova, kde bol cieľ dnešnej etapy a ubytovanie. Ubytovanie, ako aj obsluha a večera boli veľmi príjemné. V penzióne Slniečko v Tajove sme už v minulosti spali. http://www.penzionslniecko.sk/

Na druhý deň v nedeľu sme pre účastníkov stretnutia pripravili voľné jazdenie v našom bývalom tréningovom priestore na tankodrome v Horných Pršanoch. Ja (hollyml) a Pepe sme si trochu privstali a ešte pred tým, ako ostatní dorazili do tankodromu,my sme pripravili – vytýčili trasu. Trasa sa skladala z rýchlostnej časti a trialovej časti. Celá trať bola meraná, pričom porušenie trate sa trestalo +20sek. k celkovému času. Schválne sme zvolili aj meranie, aby naši členovia aspoň trochu pocítili pri prejazde časový tlak a teda aj rozhodovanie a rozloženie rýchlosti, či zaradenie správneho prevodového stupňa boli dôležité úlohy, ktorými sme si preverili zručnosti našich členov. Cieľom tohto mini závodu nebolo zvíťaziť, či získať dáke ocenenie. Dôležité bolo prejsť pripravenú trať čo najrýchlejšie no pritom čo najbezpečnejšie. A opäť platí pravidlo jazdy v teréne „choď tak pomaly ,ako sa dá a len tak rýchlo ako je treba“. Ak sa máme držať tohto pravidla tak je jasné, že vyhrali všetci, lebo až na pár výnimiek trať zdolali a niektorí si aspoň sami na sebe overili svoje schopnosti, ako aj možnosti svojho auta. Preto všetkým za seba, ako aj za Pajero-club Slovakia ďakujem za účasť na tejto časovej skúške. No, aby sa dostalo za dosť tým, ktorí mali čas najlepší, tak úplne na spodku tohto článku sú vyhodnotené namerané časy.  Výjazd, alebo lepšie povedané časť na tankodrome sa neskončila časovkou. Kto tento areál pozná vie, že plocha tankodromu je veľká a tak jazdenia bolo dosť a celý horný areál patril voľnému jazdeniu, kde si každý pod dozorom Hollého st. mohol preveriť ďalšie možnosti svojho auta.

El presidento ,ako voláme nášho Pajeráckeho šéfa (ktorý len mimochodom jazdí na L200) nezaháľal a staral sa, ako vždy o tylové zabezpečenie. To znamená, že ako počas celého výjazdu, tak ani na Pršanoch sme nemali núdzu o dobré jedlo. Po vyjazdení sa  a kapustnicovom obede sme sa pomaly rozišli. Myslím, že väčšina z nás zvyšok nedele obetovala na umývanie a čistenie svojho auta.  Znovu ďakujem všetkým za účasť a za dobrú náladu všetkých skvelých ľudí, ktorí sme sa zišli na výjazde v okolí Banskej Bystrice.

Teším sa na ďalšie nové zážitky na výjazdoch Pajero-clubu Slovakia.

-thml-