stopa
PRIHLÁSENIE
Nemáte účet? Registrácia
Zabudli ste heslo?

Kalendár výjazdov ->Spiš 2011 (2011)

 

 

Spiš 2011

 

Predposledný víkend mesiaca júl bol stanoveným termínom pre stretnutie PCS, ktorého sa zúčastnilo 14 posádok. Výjazd trval podľa dohovoru tri dni.

Prvý deň 22.7.2011 sme sa niektorí stretli pred H&M s.r.o. v Banskej Bystrici a spoločne sme sa vybrali na stretávací bod dva , ktorý bol v Levoči pri čerp. stanici Shell . S polhodinovým oneskorením sme sa pohli v zmysle plánu na Mariánsku horu v Levoči. Pohľad z tohto miesta bol nádherný, počasie prialo . Milan Palider nám vysvetlil všetky body panorámy a informoval nás o historickej návšteve pápeža Jána Pavla a priebehu jeho omše na tomto pútnickom mieste M.H. Muselo to byť ozaj veľkolepé , keď som si predstavil to množstvo národa na  lúkach pod Mariánskou Horou. Myslím, že pre nás niektorých to má aj mystický podtón.

Po návrate z M.H. sme prešli historickým jadrom Levoče a nasmerovali sme si to na nám už známe odkalisko. Pojazdenie na tomto mieste nás vždy poteší, aj keď určite nie Palidera, ktorému vždy na tomto mieste odíde poloos, a tak sa aj stalo. Myslím, že keď mu niekdo povie ideme na odkalisko, určite sa spotí a zdvihne sa mu tlak.  Aby k tomuto nedošlo, tak sme hneď po príchode do hotela Canyon v Lipovciach požili niekoľko dúškov vodky. Tlaky sa zrovnali a my sme sa mohli zvítať s ostatnými účastníkmi, ktorí prišli jednotlivo priamo do Lipoviec.

O 19.00 bola večera a krátka rozprava o ďalších dňoch nášho stretnutia. Záver dnešného dna sme venovali bowlingu ( mimochodom tak zlý a drahý bowling som ešte nezažil). Všetkým nám však bolo jasné , že vôbec nejde o bowling , ale o posedenie s dobrou partiou v dobrej nálade  a s chladeným pivom.

Druhý deň ma zobudil klopkaním Milan Palider, že treba isť robiť Pajero, to už Hollý ml. išiel z B.B aj s poloosou. V priebehu hodiny sme ju vymenili a o 10,00  tak , ako bolo stanovené sme boli na hoteli všetci a aj tí čo prišli len ráno. Pekné počasie nás naplnilo dobrou náladou a cesta do Vyšného Slavkova cez hory bola zážitkom. Určite však najviac pre Kaliských, ktorým sa  podarilo trochu zablúdiť a museli sa cca ½ hod. navijákovať. Všetko dobre dopadlo a dorazili sme do Slavkovského offroad tímu. Po krátkej rozprave nás zástupcovia tohto klubu zobrali do (závesu) a išli sme po ich offroadových trasách. Mali to dobre naplánované, lebo nevedeli, ako kto vie jazdiť, tak sme jazdili najprv ľahšie úseky a potom stredne ťažké, ale vždy tak ,že to prešli aj vozidlá neupravené a dokonca len zo zimnými gumami . Buď to boli trasy nie náročné, alebo naši členovia sú dobrí šoféri. Neviem. Nechám to na Vaše posúdenie.

Po prvej etape sme zasadli k pripravenému gulášu, ktorý bol mimochodom veľmi dobrý a Tí čo ste neprišli môžete teraz slintať.  V rámci oddychu sme ukázali miestnym offrouďákom , že aj leštenky dokázali prejsť trialovou dráhou a to bez poškodenia áut. Druhá etapa viedla rozhraním Spiša a Šariša , čo samé vraví o tom , že viac-menej sme išli po hrebeni , peknou prírodou a miestami zaujímavými výhľadmi. Oceniť z môjho pohľadu musím veľmi pekný zjazd z hrebeňa ( neviem si to predstaviť pri mokrejšom počasí) a jedno krásne blato, cez ktoré prvé tri ,štyri  autá nemali problém no ostatné išli na navijakoch. Aspoň si   ich vyskúšali . Niektorí zistili že Marhyho zákony fungujú , no navijáky nie. Z môjho pohľadu bol tento deň do bodky naplnený a mi sme sa mohli vrátiť do Canyonu už k obligátnemu záveru dňa pri večeri , ako v podobe stravy kusovej tak podobe tekutej až do pozdných hodín v družnej debate o zážitkoch z dnešného dňa.

Deň tretí : Raňajky o 8,30 potom krátke trávenie, pobalenie, zaolatenie hotela a o 10,00 odjazd na odkalisko. Pôvodný zámer ísť na motokros. trať bol prehlasovaný záujmom o odkalisko. Myslím, že to bola dobrá voľba , lebo v odkalisku sa dá vyblbnúť a aj niečo naučiť. V tomto sa mi páčili p. Chylo a Richvalský, ktorých som si všimol, ako skúšali až ku koncu jazdili tými najstrmšími úsekmi. Ostatní sa krížili v trhlinách odkaliska a myslím, že mali z toho dobrý pocit ( veď o to išlo) . Pokiaľ sa všetci vozili, mi statočná trojica až štvorica  Filo,Pepe, ja a Paňour sme pripravovali záverečný piknik. Vďaka fólii, ktorú mal Paňour ani nikto nezmokol. Opekanie fungovalo , jedenia bolo požehnane a tak sme jedli  a kecali do 15,00 kedy sme sa rozhodli celú akciu ukončiť a pobrali sme sa  domov. Niektorí sme išli ešte s Paliderom po horách až na rozhranie slov. raja. Tu sme sa definitívne rozlúčili a šli  cez Dedinky ,Červenú Skalu domov, každý do svojho bydliska.

Moje hodnotenie a zistenia počas tejto akcie boli nasledovné. Akcia bola fajn ,organizačne myslím dobre zaistená . Canyon bol taký , aký bol v štýle retro soc. aj s personálom. Strava nadmieru dobrá. Okolie krásne . Nedostatky  vidím najmä v obutí áut. Tým, že dnes je ťažko jazdiť vo voľnej prírode a sme odkázaní na oblasti, kde sa môže jazdiť bez zvláštnych povolení. Ono je to na jednej strane dobré, ale je to drahšie. Preto si treba uvedomiť , že poplatky sa prenášajú aj do ceny výjazdu . Neviem, ako to poriešime , ale myslím si , že registrácia by mala byť záväzná a keď niekto odriekne účasť deň pred stanoveným termínom

my už nevieme zrušiť stravu alebo iné poplatky súvisiace s pevnou rezerváciou. Jednoducho

znáša to PCS.

 

 

Teším sa na ďalšie stretnutie

 

Tomáš Hollý st