stopa
PRIHLÁSENIE
Nemáte účet? Registrácia
Zabudli ste heslo?

Kalendár výjazdov ->Liptov 2010 (2010)

Liptov 2010

Zažili sme ďalšie nové dobrodružstvo, tento krát na Liptove. Stretnutie PCS pod názvom Liptov 2010 sa nieslo v znamení jednoduchých prejazdov, ale hlavne pekných výhľadov. Už od počiatku bolo celé stretnutie zamerané hlavne pre neupravené vozidlá aby sme mohli ukázať, že aj úplne sériové auto toho dokáže naozaj dosť veľa.

    Toto stretnutie sa konalo 8-9. Októbra 2010 t.j. piatok a sobota. Stretli sme sa v celku uspokojivom počte v Liptovskom Mikuláši a následne sme sa presunuli na miesto konania nášho prvého bodu sprievodného programu. Bola pre nás pripravená motokárová hala v Závažnej Porube a tam sme sa všetci do sýtosti vybláznili. Nasledoval ďalší presun, tento krát už na prvý bod offroadového zamerania. Motokrosová dráha bola hneď od začiatku plná prekvapení a ani nie po 5 minútach sme museli vyťahovať laná navijákov. Potom sme hľadali tie najstrmšie zjazdy či výjazdy bahenné brody a trialové zlomy. Jenki sa vyžíval hlavne tam. Vychutnával si nájazdové a prejazdové uhly svojho krátkeho Pajerka. Myslím, že každý si prišiel na svoje a keď niekomu odvaha, alebo menšie skúsenosti nedovolili zdolávať tie najzložitejšie úseky aspoň mali možnosť sa presvedčiť o možnostiach našich áut. Potom už dosť vyhladnutý sme zamierili priamo k nášmu penziónu vo Vyšnej Boci. Tam sme po ubytovaní a krátkej rozprave okamžite nasýtili svoje hladné krky. Počas večere nás poctili svojim neskorším príchodom naši priatelia z Čiech. Do neskorého večera resp. do skorého rána sme si v zdravej debate vymieňali názory a skúsenosti .

V sobotu sme sa stretli na raňajkách a naša skupina sa opäť rozrástla o niekoľko účastníkov. Takže celkovo nás bolo 16 áut. Sobotňajšie jazdenie muselo byť z dôvodu „dodržania sľubov“ miestnych urbárnikov skrátené a tak sme absolvovali len niekoľko základných výjazdov. Ale vďaka počasiu sme mali z nadmorskej výšky cca 1400 m veľmi dobrý výhľad na okolité vrchy a pohoria. Podľa toho čo si pamätám sme videli vrchy od Ďumbiera až po Kriváň v západných tatrách. Veľmi jednoduché cesty nás vlákali do skalnatej zvážnice kde takpovediac kamenistým potokom sme si vyskúšali trochu trialu kde na jeho konci sme sa museli otáčať vo veľmi stiesnenom priestore.

    Po zdolaní tejto skúšky sme prešli na ďalší neďaleký vrchol a tam sme typický pajeroclubácky tzv. poľný obed. Týmto sme zároveň ukončili naše stretnutie.

Ďakujem všetkým zúčastneným a teším sa na ďalšie naše stretnutie.

-thml-