stopa
PRIHLÁSENIE
Nemáte účet? Registrácia
Zabudli ste heslo?

Kalendár výjazdov ->Topolčianky 2009 (2009)

Topoľčianky 2009

    Máme za sebou ďalšie stretnutie Pajero-clubu a tak prinášame čerstvé informácie o tomto výjazde, ktoré sa konalo 1 a 2 mája 2009.

     V tomto období sa v Topoľčiankach konal každoročný deň otvorených dverí v národnom žrebčíne a vo vinárskych závodoch.

    Ale pekne poporiadku. Stretnutie účastníkov bolo stanovené na piatok 1.5.2009 o 13:00 hod. v hoteli Národný dom v Topoľčiankach. Vzhľadom na sprievodný program, ktorý bol pripravený počas dňa otvorených dverí sme sa niekoľkí zišli už vo štvrtok aby sme v piatok od rána navštívili národný žrebčín aj so sprievodnými programami. Termín stretnutia dodržali všetci presne. A tak sa spolu 15 posádok mohlo venovať ďalšiemu programu organizovanému vedením PCS . Najprv sme si išli overiť svoju jazdeckú zručnosť na motokárach v blízkych Zlatých Moravciach. Myslím, že všetci sme si zajazdili do sýtosti a v každej ďalšej jazde sme boli rýchlejší a rýchlejší. Najlepší čas na kolo dosiahol Peter C. Po tomto lahkom adrenalíne sme sa vrátili sme do Topoľčianok a tešili sa na pripravenú ochutnávku vín vo vinárskych závodoch Topoľčianky. Svojou fundovanou prednáškou nás po vinných pivniciach previedol jeden zo zamestnancov vinárskych závodov. Samozrejme nechýbala ani ochutnávka kvalitných vín. Po spoločnej večery sme si premietli zábery z predošlích akcií a v duchu skorého ranného vstávania sme sa v neskorých nočných respektíve v skorých ranných hodinách rozišli. Čakal nás sobotný program ktorý, ako som už spomenul, začínal zavčasu ráno. V tento deň sa k nám pridal ďalší člen a spolu sme vyrazili na obhliadku zubrov v zubrej obore. Tu sa k nám pridala ešte jedna posádka a tak už 17 áut sme išli po lesných cestách na motokrosovú dráhu v Skýcove. Nakoľko už niekoľko dní nepršalo tak bola celá trasa poznačená hustým prachom. Pri tomto prejazde listnatými lesmi sme si pri pohlade na podložie lesa uvedomili ako je sucho a ako málo treba , aby vznikol lesný požiar. Po príchode do motokrosového areálu sucho nepominulo a tak sme jazdili v prachu. Jano (el prezidento), ako vždy pripravil skvelý poľný obed. Keď sme sa všetci do sýtosti najedli a celkom dobre si pojazdili blížil sa koniec nášho výjazdu. To však trvalo len do chvíle keď PEPE za účasti domácich objavil močarisko a tam sme strávili niekoľko ďalších hodín. Je iróniou, že takmer vždy až na konci našich stretnutí sa konajú najzaujímavejšie akcie. Tak, ako sa patrí riadne sme preverili svoje offroady a aj s pomocou rôznych vyprosťovacích techník sme zvládli aj tie najnáročnejšie úseky. Až na nehodu spôsobenú odtrhnutím ťažného oka a následným poškodením ďalšieho auta pri ťahaní jedného z vozidiel sa celý výjazd skončil na výbornú a myslím, že splnil všetky naše očakávania.

     S ďalšími poznatkami do budúcnosti sme sa rozišli. No pre niektorých z nás sa výjazd skončil až po krásnom prejazde, kde ako prvý išiel Jano (el prezidento) a vďaka jeho biokompasu nám cestu domov spestril úžastnými cestami a prenádhernou prírodou.

Ďakujeme všetkým členom Pajero-clubu za účasť a už teraz sa tešíme na ďalší skvelý výjazd.

-thml-